Про розвиток молоді міста свідчить їхня активність: в конкурсах; в заняттях зі скейтом чи участь у квесті. Якщо не чули, то розповідаємо. Квест (від англ. пошук пригод) – це інтелектуально-екстремальна гра для активних людей, що дозволяє з користю від роботи чи навчання провести час. Також знайти нових друзів, навчитися діяти командно, використовуючи свій потенціал та інтелект. Її проводять у всіх великих містах України включно з нашим.
Щоб розповісти детальніше, ми взяли невеличке інтерв’ю в однієї юної учасниці дрогобицького квесту –Христини Залокотської.
— Отже, Христино, що собою являє цей квест?
— Для початку збираються декілька команд, наприклад п’ять. У команді має бути від п’яти до десяти чоловік. Далі організовуються попередні збори на яких роздають конверти. В них вказано: по-перше, завдання – якась головоломка, загадка, фотографія і т.п.; вказано номер команди і час, коли вона стартує. Далі ви розгадуєте цю головоломку. На наступний день, зранку, у вказаний час, ви маєте бути на точці яку розгадали. Десь на тій точці є конверт. Але його треба знайти. У конверті вказане ще одне завдання і від нього скеровуємося на другу точку. І так від точки до точки, від конверту до конверту. І все це на швидкість. Бо яка команда швидше розгадає, та і стане переможцем.
— Хто його проводить?
В залежності…хто має таку можливість. У нас в Дрогобичі проводив Дрогобицький молодіжний парламент.
— Яка мета цієї забави?
— Ну по-перше, багато чого дізнаємося про Дрогобич. Про таке, що ми не знали, просто не здогадувалися.
— Тобто, це краєзнавчого характеру гра?
— І краєзнавчого також. Бо скажімо, може бути загадка: Хто перший доктор медицини? Відповіддю буде Юрій Дрогобич. Чи де знаходився єврейський сиротинець? Відповідь: у теперішньому історичному ф-ті ДДПУ, що на вул. Лесі Українки. І таких питань безліч. Бо що ми робимо? Ми сидимо дома за комп’ютером, телевізором, спимо, їмо. А там – ми гуляємо на свіжому повітрі і дізнаємося цікаве та корисне.
— Чи є якась нагорода за участь в ній?
— Спочатку, на перших квестах були футболки учасникам і книжечки про Дрогобич. Загалом цих ігор було 5 чи 6. А вже 3-й квест організувала команда, що перемогла на другому. І в подарунок дарувала по-можливості, що могли: коробку цукерків, батончики і т.п.
— Який вік учасників?
— Немає значення. Але в більшості приходить молодь.
— Що позитивного отримала від участі?
— По-перше, дуже багато інформації. Побачила такі куточки міста, про які не здогадувалася. А загалом провела гарний день з друзями.
Отже, з цього можна судити, що у нашому місті щось відбувається, а це свідчить, що воно є цікавим. Насамперед для молоді. А «цікавізм» та барви таємничості розкривають такі ігри. Які допомагають популяризують вивчення Дрогобича, а отже, полюбити його.
То ж вивчаймо своє, аби гордитися цим!
Олег Стецюк
Drohobyczer Zeitung - http://www.drohobyczer-zeitung.com/
ОтветитьУдалить