вторник, 27 июля 2010 г.
Цікаве місто: Дрогобич
Кожне місто має певні свої особливості, цікаві місця, різні назви. Такою цікавою частиною міста є мікрорайон Коновальця. Ця вулиця, що побудована на колишніх болотах і активно розбудовується налічує близько 22 будинків п’яти та дев’яти поверхів. Але цікавим у цій вулиці є її три неофіційні назви, а саме: «райони», які умовно простягаються від вул. В. Великого (від недіючого магазину «Світанок», назва якого перейшла, як назва місцевості з ринком «Володар»); друга назва, це «італійський квартал», яка виникла не на порожньому місті. Тут багато квартир побудовані за кошт наших заробітчан із Італії. Третя назва це «Нью-Йорк», якою називають лише нову частину мікрорайону з 15 будинку й далі.
Можливо лише не тутешній скаже, що тут спокійно. А я би дав цьому району ще одну неофіційну назву – «квартал феєрверків», хоча він таким був до фінансової кризи. Тут практично постійно в день чи о 10 годині чи о 2 ночі вогні по небу танцювали і не раз на тиждень. Буцімто тут Новий рік близько трьох разів, а особливо в уїк-енд. Вмів все ж таки народ створювати собі атмосферу свята.
З упевненістю багатьох і я скажу, що на «районах» проживає «півміста». Річ не в кількості населення, а в кількості людей з професіями, що є шанованою елітою її. Довести це легко, якщо знаєш жителів та галузь їхньої праці та посади. Це як: судді , викладачі та співробітники головного корпусу ДДПУ, директори центральних магазинів та ресторану, лікарі дорослої поліклініки, юристи, митики, бухгалтері, співробітники мерії, прокурор, працівники пенсійного фонду, податківці, полісмени, священики, депутати міської ради, інженери, викладачі Дрогобицького нафтового технікуму. І до цього повного списку ще й єдині трійнята на ціле місто. Але також вважається, що найнебезпечнішими вулицями є Самбірська та Коновальця. Саме до них припадає найбільший відсоток замовлень таксі в нічну пору. Також окрасою району є два дерев’яні храми: нещодавно відкритий храм в гуцульському стилі Блаженних дрогобицьких свяченомучеників Северина, Якима та Віталія та неподалік у сто метрів будується трьох банна православна церква Богородиці. І самі ці церкви поруч із трьома наявними: Св. Юра, Параскеви-Пятниці та Чесного Хреста, назвуть поправу Дрогобич – містом дерев’яних храмів.
Олег Стецюк
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Drohobyczer Zeitung - http://www.drohobyczer-zeitung.com/
ОтветитьУдалить